مجله مد فشن

فرصت های شغلی رشته خیاطی

فرصت های شغلی رشته خیاطی

فرصت های شغلی در رشته خیاطی بسیار زیاد است.برای ورود به بازار کار خیاطی باید آموزش خیاطی رو به درستی دیده باشید و همچنین تجربه کافی رو در این شغل بدست بیاریدبرای  داشتن تجربه کافی حداقل باید 3سال در هر کدام از زیر شاخه ها فعالیت کنید تا بتونید حرفه ای بشید.

بریم سراغ انواع مشاغلی که زیرشاخه خیاطی هستند.

طراح لباس

شغل طراحی لباس، احتمالا برای شما که از دیدن، پوشیدن و البته خلق لباس های شیک لذت می برید جذاب است.طراح لباس با شناخت نیاز مشتریان و هنری که آموخته تلاش خود را برای کشیدن یک ایده ذهنی از لباس متمرکز می سازد  و بعد از کشیدن طرح با شناختی که از انواع پارچه دارد پارچه مورد نیاز برای ایده خود را تعیین و با علم مولاژ الگوهای اصلی لباس را بیرون می آورد و سپس برای دوخت, آن را به خیاط و چرخ کارمی سپارد.البته وابسته به علاقه طراح به دوخت و مراحل اجرایی ,دوخت نیز می تواند توسط خود طراح انجام شود ولی در حالت معمول این کار وظیفه طراح نیست.

طراحی لباس

طراحی لباس

خیاط مزون دار

در چند سال اخیر به دلیل درآمد نسبتا بالا و عالی این شغل، تعداد مشاغل مرتبط با برگزاری مراسم عروسی به شکل قابل توجهی افزایش یافته‌اند. یکی از این مشاغل که درآمد خیلی خوبی هم دارد،خیاط مزون لباس است. عروس به یک لباس زیبا برای شب عروسی‌ خود نیاز دارد. از این رو به یک مزون لباس عروس خوش‌نام و معروف مراجعه می‌کند. مزون لباس عروس از طریق شیوه‌های مختلف همانند نشان دادن نمونه کارها با کمک رگال، عکس‌های گالری تبلت، برگزاری شوی عروس فرمالیته و ارائه عکس مدل‌های مختلف در اینستاگرام، لباس‌ها را به عروس و داماد نشان می‌دهد. با این حال امکان دارد مدلی که مدنظر عروس است، در آن نمونه کارها موجود نباشد و او بخواهد مدل لباس متفاوت و خاص‌تری به خیاط مزون دار سفارش دهد که در این صورت، باید هزینه خیلی بیشتری را پرداخت کند.

مزون دار

مزون دار

مربی خیاطی

شما می توانید در هر آموزشگاه خیاطی كار كنيد. آموزشگاه های خياطی متعددی وجود دارد كه در آن پس از اتمام دوره‌‌هاي آموزشی می توانيد آموزش خياطی بدهيد. شما می توانید یک مربی کلاس درس باشید.

کلاس های آنلاین خياطی پس از شیوع کووید-19 بسیار محبوب شده ‌اند. در صورتی که به دنبال کار در خانه هستید، معلم آنلاین بودن گزینه بسیار عالی است. می توانید با چند ساعت کار در هفته در خانه، چند هزار دلار در ماه به دست آورید. در حال حاضر بسیاری از زنان در کشورها فرصت بیرون رفتن و کار کردن در خارج از منزل را ندارند. معلم آنلاین بودن یک گزینه مناسب برای اين زنان است.

مربی خیاطی

مربی خیاطی

کار گاه تولیدی خیاطی

تولید پوشاک یکی از مشاغل پردرآمد در سراسر دنیا و البته در کشور ما محسوب می شود به همین دلیل بسیاری به دلیل گردش مالی این صنعت و البته علاقه ای که به رشته ی خیاطی دارند تمایل دارند در زمینه ی تولید پوشاک مشغول به کار شوند.

همان طور که برای هر کاری مقدماتی لازم است برای تولید پوشاک و شروع فعالیت در این حوزه نیز باید مقدماتی را فراهم کرد تا بتوان در این حوزه مشغول به کار شد به عبارتی از زمانی که فرد تصمیم می گیرد کارگاه خیاطی راه اندازی کند تا زمانی که رسما در این حوزه مشغول به کار می شود و حتی زمانی که پیشرفت می کند به مواردی نیاز دارد که در صورتی که این موارد نباشند نمی توانند در این حوزه شروع به کار کند، این موارد همان واجبات راه اندازی کارگاه خیاطی هستند.

کار گاه تولید لباس

کار گاه تولید لباس

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *