مجله مد فشن

معرفی انواع دوره های خیاطی

امروز در این مقاله میخواهیم که به معرفی دوره های خیاطی بپردازیم.دوره های آموزشی خیاطی بسیار متنوع بوده و هر کس با توجه به نیاز وعلاقه و استعداد خود شاخه نخصصی مورد نطر را انتخاب میکند. هنر خیاطی هنری است که ئر دنیای امروزه بسیا پیشرفت کرده و هنر خیاطی تبدیل به علم خیاطی یا علم دوخت لباس شده است .امروزع دردنیای مدرن ابزار آلات خیاطی بسیار پیشرفت کرده و در کنار آکار برای علاقه مندان  شاغلان در این زمینه آسان تر شده است.در این مقاله یک به یک دوره ها و شاخه های هنر خیاطی را خدمت شما عزیزان معرفی میکنیم .

دوره نازک دوزی

اولین دوره آموزشی که علاقه مندان باید بگذرانند. شروع شناخت خیاطی با ایم دوره آغاز میشود . در این دوره هنر جویان ابتدا با تمام ابزار آلت خیاطی آشنا میشوند . نحوه کار با این ابزار آلات را آموزش میبینند .بعد با نحوه کشیدن الگو آشنا میشوند.ایندا با کشیدن الگون دامن که نسبتا الگوی ساده تری دارد شردوع میکندد و بعد آموزش انداختن الگوی دامن روی پارچه و برش و دوخت آن ها را آموزش خواهند دید.در انتهای دوره اموزشی هنر جویان میتوانند برای خود و هر کسی بتوانند دامن بدوزند. بعداز اتمام و یاد گیری الگوی دامن شروع به یاد گیری الگوی بالاتنه و دوخت انواع مدل ها و برش ها و یقه ها می پردازند.در انتهای این ترم هنر جویان میتوانند انواع مانتو و شومیز بدوزند . آموزشگاه خیاطی ستاره طلایی دارای بهترین مربی ها در زمینه آموزش خیاطی است. این آموزشگاه دارای دوره مجازی بسار کامل وجامعی است.دوره آموزشی رویش قابل استفاده برای هنر جویاننی که نمیتوانند در دوره های حضوری ما شرکت کنند .

دوره ضخیم دوزی

دوره تخصصی ضخیم دوزی زنانه برای هنرجویانی بوده که دوره رویش را گذرانده و تا حدی در هنر خیاطی سابقه و تجربه دارند. در دوره آموزشی بانو، هنرجو بعد از شناخت الگو به صورت تخصصی طرز دوخت لباس‌های ضخیم را یاد می‌گیرد. با شرکت در دوره بانو، هنرجو قادر خواهد بود برای خود و دیگران لباس‌هایی چون پالتو، پانج، کت و شنل و…دوخته و از این راه کسب درآمد کند.این دوره دارای آموزش و شناخت انواع آستر کشی و دوخت آن و آموزش و شناخت انواع جیب و دوخت آن است.این دوره بیشتر روی دوخت تمرکز دارد و هنر جویان را از نظر تکنیک دوختی قوی میکند.

دوره الگو و برش

دوره آموزش الگوسازی و برشکاری، مهم‌ترین و پایه‌ای‌ترین دوره تخصصی آموزشی است که هر هنرجوی خیاطی و دوخت باید آن را بگذراند. شما می‌توانید با گذراندن این دوره با انواع الگوهای شلوار، پیراهن، مانتو، دامن و سایر لباس‌ها به سایزهای متفاوت آشنا شوید و این دانش پایه و اساسی را برای حضور در دوره‌های بعدی مثل مانتو دوزی، شلوار دوزی، لباس کودک و نوجوان یاد بگیرید. حضور در این دوره نیاز به پیش نیاز دارد دوره رویش با دوره نازک دوزی پیش نیاز دوره است  که باعث میشود  درک مفاهیم این کارگاه برای شما آسان تر باشد.

دوره لباس شب و لباس عروس

 مرحله آخر آموزش خیاطی چیزی نیست جز دوره «دوخت لباس شب و لباس عروس»، در دوره تخصصی دوخت لباس عروس و لباس شب که در  سطح حرفه‌ای برگزار می‌شود، شما می‌توانید با فراگیری متد مولر و متدهای روز ایتالیایی، انواع مدل‌های موجود در ژورنال‌های لباس شب و عروس را برای دوختن یاد بگیرید در این دوره آموزش انواع باک و تابلکس و انواع دکلته و دامن ها ی لباس مجلسی آموزش داده میشود  و با آموزش‌هایی که کسب کردید یک لباس تمام عیار بدوزید. با اتمام این دوره، شما می‌توانید از هنر و مهارت خود کمک بگیرید و به راحتی برای دوخت انواع لباس‌های مجلسی و حتی با تمرین بیشتر، دوخت لباس عروس اقدام کنید.در آموزشگاه ستاره طلایی دوره لباس شب به صورت حضوری ومجازی اجرا میشود .دوره مجازی لباس شب (شایلی)با همان کیفیت دوره حضوری تهیه شده تا خدمت شما عزیزان ارائه داده شود.

آموزش مولاژ لباس

 دوره طراحی لباس

آموزش طراحی لباس، صرفا به طراحی لباس محدود نمی شود. بلکه آموزش طراحی لباس، شامل مواردی نظیر طراحی آنتومی و طراحی چهره نیز می شود.در واقع در دوره آموزش طراحی لباس، هنرآموزان نحوه طراحی چهره، طراحی انواع مدل موهای مناسب و… را آموزش می بینند.به علاوه در این دوره هنرآموزان با آنتومی بدن آشنا می شوند و می توانند انواع تیپ های بدنی را شناسایی کنند.

در واقع یک طراح لباس می آموزد که نواقص فیزیکی را در طرح نهایی خود کاهش دهد و زیبایی های بصری را افزایش دهد.در نهایت طراح لباس می تواند با استفاده از دانش و مهارت خود طرحی مطابق میل خود با جزئیات خلق کند که بسیار به واقعیت نزدیک است.

دوره تزیین گر لباس

دوره تزیین گر لباس دوره است که برای تزیینات لباس است .تزینات لباس شامل گلدوزی روی لباس ،نقاشی روی لباس،منجوق و ملیله دوزی و روبان دوزی است.هنر جویان با گذروندن این دوره میتواند این 4 هنر منحصر بفرد را یاد بگیرید.

 

طراحی لباس با رایانه

طراحی لباس با رایانه این روزها بسیار پر رونق می باشد. از آنجا که استفاده از کامپیوتر کار طراحی را بسیار آسان نموده و سرعت را بالا می برد، افراد زیادی مایل هستند که طراحی لباس های مد نظر خود را از این روش انجام دهند. اما طراحی لباس با رایانه نیاز به مهارت و دانش دارد.

   با استفاده از نرم افزار و طراحی لباس با رایانه، یک طراح مد می تواند طرح ها، الگوها، انواع چاپ های جدید را با سرعت و دقت بیشتری توسعه دهد. با استفاده از نرم افزار های مربوطه، طراحان مد می توانند تغییرات متعددی را در یک طرح یا سبک واحد ایجاد کنند و آن را مطابق با نیاز خود تطبیق دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *