آموزش های مجازی, آموزشهای رایگان

آموزش رایگان خیاطی به روش مولر+20 فیلم رایگان

آموزش رایگان خیاطی به روش مولر

آموزش خیاطی به روش های متفاوتی انجام میشود.روش مولر یکی از دقیق ترین و بهترین روش ها است.ما قبلا در مقاله ای در باره  شناخت انواع متد های خیاطی صحبت کرده ایم.مولر یه روش آلمانی است و طراح آن اقای مایکل مولر است.

آقای مایکل مولر

متد خیاطی مولر

متد مولر برگرفته شده از روش خیاطی آلمانی هاست. در واقع چون سایز بدن آلمانی ها و ایرانی ها به هم نزدیک است این متد چند سالی است که وارد ایران شده و در آموزشگاهها و دانشگاه ها تدریس می شود و بکار برده می شود. متد مولر پیچیدگی و ظرافت کمتری دارد و در عین حال بسیار دقیق است. این روش بدلیل رسم الگوهای مختلف در اول کار، دوختی بی نقص و دقیقی را به شما در آخر کار تحویل می دهد که در بسیاری از موارد حتی نیاز به پرو لباس نباشد. می توان گفت این روش یکی از بهترین متدها برای خیاطی می باشد که به همه پیشنهاد می شود.

وسایل مورد نیاز برای شروع آموزش خیاطی

چرخ خیاطی:

آموزش خیاطی به روش مولر+20 فیلم رایگان

آموزش خیاطی به روش مولر+20 فیلم رایگان

اولین ومهم ترین وسیله چرخ خیاطی است. انواع مختلفی از چرخ های حیاطی در بازار موجود است. چرخ خیاطی خانگی بیشتر برای افرادی مناسب است که به خیاطی علاقه‌مند هستند و می‌خواهند برخی از لباس‌هایشان را خودشان بدوزند یا کارهای سبک دوخت‌ودوز منزل را مثل دوخت پرده انجام دهند یا درز شکافته شده لباس‌شان را خودشان سر و سامان دهند. اما چرخ‌های صنعتی مناسب دوخت‌های سنگین و در حجم بالاست و معمولا در محیط کارگاهی از آنها استفاده می‌شود.میتوانید باآشنایی بیشتر به سایت بیگ سرچ مرا جعه کنید.

قیچی:

استفاده از قیچی مناسب برای شروع کار خیاطی مهم است.در خیاطی استفاده از دو نوع قیچی به منظور قیچی پار چه و قیچی کاغذتهیه میشود. همه خیاطان عزیز میدانند که از قیچی پارچه نباید به عنوان قیچی کاغذ استفاده شود.قیچی پارچه باید فلزی بوده، تیغه آن از جنس فولاد مناسب ساخته شده و قابل تیز کردن باشد.

در موقع خرید، چند تکه از پارچه‌های مختلف را با خود ببرید و توسط قیچی مورد نظر آنها را بچینید. قیچی‌هایی که دو تیغه‌ی آن توسط پیچ و مهره به هم متصل شده خیلی بهتر از قیچی‌هایی هستند که توسط پرچ کردن به هم متصل شده‌اند، زیرا قیچی‌های پیچ و مهره دار را می‌توان هنگام شل بودن سفت کرد. بعد از هر بار استفاده از قیچی آن را به آرامی روی میز بگذارید تا به زمین نیفتد و آسیب نبیند.

قیچی‌های خیاطی در شکل‌ها و طرح‌های و سایزهای مختلف و متناسب با انواع پارچه وجود دارد.فراموش نکنید که قیچی عصای دست شما در خیاطی است. بنابراین هرچه باکیفیت تر باشد، شما به عنوان یک خیاط حرفه ای با آن راحت تر خواهید بود.

متر :

متر خیاطی یکی از مهم ترین ابزار ها خیاط ها برای اندازه گیری و کشیدن الگو است. متر های خیاطی 1/5 متر یا 150 سانتی متر طول دارد.

 

 

متر خیاطی

سوزن ته گرد:

برای اتصال الگو به پارچه ها و اتصال موقت قطعات پارچه ای از سوزن ته گرد استفاده می شود بهتر است برای دوخت دو تکه پارچه ابتدا آنها را به وسیله سوزن ته گرد به هم متصل کرده تا هنگام دوخت با چرخ یا دست جابه جا نشود.

کاغذ الگو وکاربن:

کاغذ الگو کاغذی است که الگو و مدل سازی روی آن انجام میشودو بعد الگو روی پار چه انداخته میشود و طبق آن پارچه بریده میشود.خیاطی با اگو کشی کمترین درصد خطا را دارد و باعث میشود که خیاط توانایی مدا سازی بیشتری داشته باشد .علاوه بر همه این دلایل باعث صرفه جویی در مصرف پارچه نیز میشود.

کاغذ الگو

رولت و کاربن:

کاغذ کاربن برای رولت کردن و جای دوخت پارچه هاستفاده میشود .با استفاده از کاغذ کاربن ورولت میتوانیم محل دوخت را مشخص کنیم تا از همان خطوط پیروی کنیم دوخت ما زیبا تر صافتر و طبق الگو است و درصد خطا راکاهش میدهد.

رولت وسیله ای است که روی پارچه کشیده میشود تا جای دوخت ها توسط کاربن روی پارچه بیفتد.

رولت

رولت

کاربن

کاربن

 

 

چسب ماتیکی :

چسب ماتیکی بهترین نگه دارنده های الگو هستند و به شما در ثابت نگه داشتن الگو کمک می کنند. برای این کار می توانید از سوزن ته گرد هم استفاده کنید.

 

چسب ماتیکی

چسب ماتیکی

آمورش رایگان خیاطی به روش مولر:

آموزش بالاتنه به روش مولر :

اندازه گیری

 

آموزش جدول محاسبات:

 


آموزش مرحله اول:


آموزش مر حله دوم:


آموزش مر حله سوم:

 


آموزش مرحله چهارم:

 

 

 


آموزش الگوی آستین به همراه توضیحات کامل در لینک زیر:

آموزش الگوی آستین به روش مولر

 

7 دیدگاه در “آموزش رایگان خیاطی به روش مولر+20 فیلم رایگان

 1. زهرا گفت:

  سلام خیلی خوب بود لطفا آموزش الگوی آستین رو هم بزارید

  1. مرضیه ملکی گفت:

   سلام زهرا جان
   حتما در ادامه خواهیم گذاشت.

 2. سارا گفت:

  سلام
  خانم خوییی خیلی خوبه آموزشاتون فقط من چ طور میتونم جدول محاسبات رو‌داشته باشم همون که توی فیلم توضیح دادید رو‌میگم

  1. مرضیه ملکی گفت:

   در چند روز آینده به صورت فایل پی دی اف در همین صفحه قرار خواهم داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *