آموزشهای رایگان, مجله مد فشن

آموزش رسم الگوی دامن+فیلم

آموزش رسم الگوی دامن

آموزش خیاطی

برای شروع آموزش خیاطی ابتدا از رسم الگوی دامن آغاز میشه.چرا که اساس و بنای اصلی هر آموزش خیاطی، رسم الگو است و به عبارتی لباسی که بدون الگو دوخته شده باشد، از نظر تخصصی ارزشی نداره .رسم الگوی دامن به نسبت سایر لباس‌ها سادگی بیشتری دارد به همین دلیل عمیق یاد گرفتن این الگو می‌تواند شما را در ترسیم الگوی سایر لباس‌ها هم کمک کند. در ادامه همراه ما باشید تا در مورد رسم الگوی دامن، پایه ای‌ترین الگوی آموزش خیاطی با شما صحبت کنیم. روش آموزش در مقاله زیر روش یا متد مولر است.

مرحله اول

اندازه گیری رسم الگوی دامن

برای کشیدن الگوی دامن به این اندازه ها نیاز داریم.

  1. اندازه دور کمر

  2. اندازه دور باسن

  3. اندازه قد باسن بزرگ

  4. قد دامن

 

 

مرحله دوم

 

مرحله اول بسیار مهمه که چه طور اندازه گیری کنیم.بعد از اندازه گیری دقیق نوبت به کشیدن کادر اصلی الگو دامن میرسه.یه کادر مستطیل شکل میکشیم.خط بالای کادر یا خط افقی برابر با یک دوم دور باسن(1/2دور باسن)aتاc. وخط عمودی برابر با قد دامنabوcd.و سط کادر میشه خط پهلو mو از ابتدای کادر به اندازه قد باسن بزرگ پایین می آییم.eوfکادر مطابق تصویر زیر بدست میاد.

مرحله سوم

خط aeوcfرا نصف کردده تا خط باسن  کوچک بدست بیاد. حالا نوبت به محاسبه عدد ساسون میرسه. عدد ساسون فرمولی داره که یسیار راحته اونو به خاطر بسپارید.

فرمول ساسون:1/2دور باسن منهای 1/2دور کمر تقسیم بر4

بعد ار به دست آوردن عدد ساسون در قیمت پهلو به سمت پیش و پشت میکشیم و با قوس اشل به باسن بزرگ وصل میکنیم.سمن راست پشت دامن سم چپ جلوی دامن می باشد.

 

 

مر حله چهارم

حالا نوبت به کشیدن ساسون های پیش و پشت میرسه از ساسون پهو تا قسمت پیش یا پشت را اندازه میگیریم و بعد تقسیم بر 3 میکنیم . اندازه به دسن آمده را ازابتدای کادر در قسمت پیش و پشت علامت میزنیم .. این نقات شروع ساسون است . حالا طبق فرمون ساسون عر عددی به دست آموه بود را بعد از شرو ع ساسون علامت میزنم و بعد وسط آن را پیدا کرده یه خط صاف به پایین میکشیم.5 سانت از خط باسن بزرگ بالا رفته و با قسمت صاف اشل به دو طرف علامت خورده وصل میکنیم.

 

دوست داری آموزش های بیشتر مارو ببینی؟بزن رو لینک زیر

آموزش رایگان خیاطی به روش مولر

فیلم آمورش الگوی دامن به روش مولر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *